© 2016 by ALOHA RENEÉ

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

February 26, 2019

February 8, 2017

Please reload

Recent Posts

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Featured Posts

Už delší dobu Vám dlužím a chystám se na sepsání poslední části z "alohování" v roce 2013. Ještě jsem Vám totiž nevyprávěla o pobytu na Kona side ostrova Big Island, kde jsme se díky couchsurfingu seznámili s Tonym a Michelle, se kterými jsme kamarádi dodnes a kteří nás i letos navštívili v ČR.

 

Kona-side nebo také "suchá" strana ostrova. Místo, kde svítí slunce 340 dnů v roce, pobřeží je lemováno těmi nejdražšími hotely, resorty a soukromými vilami (které stojí v řádu stovek milionů korun a vlastní je majitelé známých značek či filmové hvězdy), ale i nepřístupnými (či přístupnými pouze pěšky či autem 4x4 - jako je pláž Makalawena). Celou cestu podél pobřeží lemuje láva, láva a nic než jen láva, která pak postupně přechází do svěže zelených pastvin na Kohala Mountains (s městečkem Waimea) a postupně stoupá výš až k sopkám Mauna Kea (Bílá hora) a Mauna Loa.

 

Na této straně trávíme většinou spíše relax dny na pláži se šnorchlováním mixnuté výletem na Mauna Kea či před odletem i "shoppingováním" v Koně.

 

Pro mě tu jsou snad ty nejvíc top pláže ze všech ostrovů - včetně moji srdcové - Kua Bay. Jedna z mála pláží, které nejsou u žadného resortu - pouze parkoviště a dechberoucí výhled na tyrkysové vody. Krásně bílý písek, který ovšem může "mizet" během zimních bouří a tak pláž může vypadat jinak v srpnu a jinak v lednu. Pokaždé (během "velrybí  sezony prosinec až březen), když se potopíte uslyšíte jak velryby zpívají. Jen bacha na nebezpečné a docela solidní vlny - i proto je místo rájem pro všechny bodysurfaře - potkáte jich tu opravdu habaděj - takže bacha na ně - ať se některému nepřipletete do cesty.

 

A jako bonus na Kua Bay čekejte velrybí "session" alespoň tedy s námi se vždycky před odjezdem několik z nich přišlo s námi rozloučit, zaskákat si a zamávat ploutví :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Follow Us

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Search By Tags