Kde se vzal tu se vzal - aloha spirit - nás dostal

Havajská rodinka, které aloha spirit rozhodně nechybí

Možná jste si párkrát řekli, co to je za název aloha - aloha reneé - proč? Proč tam nemají jen své jména a ještě k tomu to nezní vůbec česky.


No uznávám na úvodní fráze a celkově to je se mnou bída - už teď mám v hlavě habaděj dalších myšlenek, která lítá jedna přes druhou.

Nevím proč, ale vždycky mě ta spisovatelská "slina" chytne ideálně v půl druhý ráno, když usínám v posteli. A ano, znám ty rady mít u postele blok a hnedka zapisovat :)


Opravdu, nevím kde začít - jestli tím, jak jsme se k Havaji dostali nebo co to aloha zkrátka znamená.

Oceán mi vždycky dodá tolik energie!


Aloha je slovo mnoha mnoha významů. Nemusí znamenat jen pozdrav, jak se hodně lidí domnívá - ale je i o rodině, sdílení okamžiků, sdílení radosti a o vděčnosti. Ten, kdo žije aloha spiritem jako my, tak žije každý den na plno a vděčnost mu není cizí - dokáže si uvědomit a poděkovat, ať už za to, že je venku duha (anebo že je zrovna nádherná bouřka), docenit mocnost starého dubu, který zde už vzhlíží stovky let nebo si vážit úsměvu a radosti někoho jiného. Žije tím co je teď a nebojí se rozdávat radost. Takže tímto se nějak dostáváme k tomu, že se vlastně nejmenujeme Ahoj Reneé :)

Už po našem prvním návratu z Havaje se mi trošku změnilo smýšlení a pohled na svět. Někde jsem četla, že to je i díky hromadě energie (mořské, vulkanické), která se na těchto nejodlehlejších ostrovech na světe střádá. Mocná mana, jak by řekli místní.

Šla jsem do všeho více po hlavě a ještě víc se držela toho, že za zkoušku nic nedáš a hlavně toho, že horší než něco zkusit a "zvorat" je něco nezkusit vůbec a pak si to vyčítat. A tak pomalu jednoho odpoledne (asi měsíc po návratu z první cesty na Havaj) se mi začal v hlavě utvářet nápad/myšlenka - Reneé - dnes, když se po více jak třech letech ohlédnu nazpět, přijde mi až neskutečné jakou cestu jsme s Aloha Reneé ušli. A ta cesta není zdaleka u konce - cíle se stále mění a zvyšují a to je dobře - není to nůďo a hlavně " Cesta je cíl". To co člověk cestou překoná a to, co ho posílí je ten největší dar. Vím, že to zní jako otřepané fráze, které čtete ve stovkách jiných článků, ale je to zkrátka pravda. Dnes netuším, co nás čeká za dva roky natož za půl :) Žijeme "ze dne na den" a těšíme se na to co bude - jelikož vesmír, osud nebo co to je a každý tomu říká jinak je všemocný a vím, že to co se může zdát dneska nedosažitelné a bláznivé - může být za rok realitou.

Na střední by mě nenapadlo, že se někdy podívám na Havaj - byla to pro mě představa něčeho tak exotického a vzdáleného, že jsem se o cestu tam ani nijak více nezajímala - říkala jsem si, že je to mimo finanční možnosti a tečka - hodně mě lákala Kalifornie, kam jsem se měla vydat za osobou, která mě celkově hodně ovlivnila - Sally. Po měsíčním pobytu v LA jsem si v letadle nazpět říkala, tak dobrá Cali je boží, ale asi už se sem nikdy nepodívám, kdo kdy mohl tušit, že ve městě andělů, i když jenom na skok se ještě několikrát objevím...

A Havaj? Tento sen se mi splnil nečekaně díky dědečkově cestovatelské vášni - na stará kolena chtěl ještě vyrazit do světa - někam pořádně daleko - a díky tomu, že jsem po něm tuhle cestovatelskou vášeň a zájem o zeměpis, reálie a cizí jazyky podědila, nic nebránilo tomu už jen vybrat KAM - kam vlastně poletíme - Zanzibar? Kuba? Florida? Během hledání letenek na Kubu jsem shodou náhod narazila na letenky na Havaj asi za dvacet tisíc... a tak se rozjelo moje největší cestovatelský plánování ever :) Letenka totiž byl jen začátek jednoho velikého dobrodružství, které ovlivnilo dá se říct celý můj další život a hlavně dalo život Reneé photography - dnešnímu Aloha Reneé...


A jak to tak bývá, člověk míní, život mění... ani ne dva měsíce po koupi letenek přišla "zpráva"´, která nám všem změnila život, hlavně tedy dědovi, který se díky leukémii na vysněnou cestu nedostal... ale to už je příběh z jiného soudku a tak nějak ještě hodně bolí...
A je to, i když jsem neměla v plánu z toho udělat "motivační článek" nějak to tak asi nakonec dopadlo.

Slibuju, že další příspěvek už bude více cestovatelský a "praktický" a samozřejmě opět havajský.


Díky za Váš čas při čtení článku a budu se těšit brzy " na blogovanou"Featured Posts