top of page

Lanikai - tak jak si představujete tropický ráj

Tehle den byl přesně takový, jak si asi většina z Vás vysní tu správnou tropickou dovolenou. Ráno "už" v devět vyrážíme konečně směr Waimea Falls. Kde sice cílem jsou bájo vodopády, ale už cesta k nim je naprosto famozní a po ránu super osvěžující. Procházka parkem - tropickou zahradou mezi lahodně vonící faunou, starobylými stromy a palmami, rybníčky, řeka...to vše Vás pomalu ale jistě dovede až k nádhernému vodopádu (nečekejte žádný obří), ale fajnový a na ranní osvěžení naprosto perfektní vodopád a hlavně - to největší plus - oproti většině vodopádů napadených bakterií, je tento naprosto bacteria free, takže se opravdu nemusíte bát, že za pár okamžiků ve vodě strávíte několik dnů v nemocnici.

Vodopád dokonce střeží lifeguards (pěkný mladý plavčíci na SUP :) ) takže jste dokonale v bezpečí. Od doby co jsme zde byli už uběhlo skoro pět let - od té doby, co vím se pravidla trošku změnila a bohužel do vody už můžete pouze s plovací vestou (jojoo pěkně divný). Já si zde užila nebeskej pohodovej floating na klidný vodě - sice voda je opravdu chladná, ale stojí to za to a znáte to - vlezete do studený vody a po chvíli už se zas tak děsivě studená nezdá :)

Odtud jsme si to namířili směr Kaneohe (městečko odkud pochází americký prezident Barack Obama),kde byl naším cílem ten nejvíc "kýčovitý" pohled - nejznámější pláž na "windward side of Oahu". Bílý písky a voda tak tyrkysově modrá až oči přechází - nedobarvené žádným filtrem - zkrátka snová pláž. Dostat se na ni je snadné pokud víte, že "vchody" jsou jen mezi pár soukromými domy. Jak jsem již psala - je to návětrná strana - tudíž opravdu tady "fouká" :) a my jsme zde krom slunka stihli ke konci i déšť, který nás vyhnal domů o něco dříve než jsme plánovali, jelikož se postupně mění v pořádný slejvák. Cestou se v Kailue stavujeme ještě v ROSSu (shopping, kde za třetinovou cenu nakoupíte oblečení, boty, doplňky či věci do domácnosti známých světových značek). Jako správná ženská ho nerada vynechávám při jakékoliv návštěvě USA :)
Featured Posts
Zkuste to později
Až budou příspěvky zveřejněny, uvidíte je zde.
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Zatím žádné štítky
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page