February 26, 2019

February 8, 2017

Please reload

Recent Posts

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Featured Posts

Kajak na OAHU - jen tak si pádlovat a želvy hledat

 ALOHA. Kajak nás baví. Kajak je nej :)

Díky trajdání skoro do rána si dneska dost přispíme a vstáváme až kolem 10.hod ráno, což mě docela "bolí" - půlden možnýho objevování je v trapu díky spaní.  

 

Když už máme tu OahuCard, tak musíme být akčňáci. Ten den se mi taky splnil sen - KAJAK. Miluju kajak, lidi na kajaku - nevím proč, nějak to ve mě vzbuzuje pocit naprostý svobody ve spojení s vodou a oceánem - dokonalost. Z kajaku jsem měla najednu stranu vždycky ale i respekt. A tak proč se poprvý v životě nevydat na kajaku rovnou na širý oceán - proč to brát zkrátka, když to lze na maximum :)

 

První bod bylo však najít tu správnou půjčovnu ze seznamu na OahuCard. Byl to docela výkon - ale nakonec jsme tu pidi správnou boudičku v přístavišti přeci jen našli - takový štěstí jsme však už s hledáním správné SUP půjčovny na Waikiki už neměli - podle orientačního popisu jsme ji zkrátka v životě nenašli.

 

 

 

Ale zpět k těm našim kajakům - já s Janou jsme si vzali "double" a brácha "single" - přeci je to chlap tak to zvládne i v jednom (jak pak sám přiznal tak si i docela máknul:) ). Nejdřív jsme podle pokynů vyjeli na oceán a chvíli pádlovali podél pobřeží, pak jsme si to začli štrádovat pod známým Haleiwa bridge mostem po řece do vnitrozemí... a proč? Protože podél řeky mělo být prý habaděj želv a ty jsme přeci vidět chtěli :)

Pádlujeme a pádlujeme a jediný na co narazíme jsou kameny :) nooo a po chvíli zjistíme, že se ten kámen vlastně hejbe a že vlastně těch želv tady je dosti :)

 

 Želva sem a želva tam :)

 

 

Když "dokajakujeme" úspěšně zpátky do přístavu, tak si dáváme na půl s brašulí burgera za krásných 16USD, no nekupto :)a uvelebujeme se na nejbližší pláži - která má do krásy naší "domáci" Ke Iki beach docela daleko. Cestou nazpět ještě chceme zastavit u Waimea Falls, ale už máme peška - je 10 minut po zavíračce a tak je plánujeme na jindy :)

 

 

Západovku dáváme u nás doma na terase, kde nás po sedmé vyzvedává Chris, který se mezitím přestěhoval do kempu na druhé straně ostrova. Tam dáváme americkou klasiku - smoores - nad ohněm rozteklé marshmallow mezi dvě čokosušenky. Dobrá "prasečinka". Docela nás zlobí vítr od oceánu a tak si děláme i provizorní zábrany. Vydržíme do půlnoci a pak hurá do našeho domova na Northshore!

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Follow Us

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Search By Tags
Please reload

Archive
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2016 by ALOHA RENEÉ

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon