top of page

3.den - Den, kdy jsme využili výhod Oahu Card

neděle 17. 2. 2013


Snad poprvé a naposledy vstáváme opravdu brzy ráno. Máme dovolenkový budíček ještě před sedmou (pro někoho se to může zdát už dost pozdě - ale nezapomínejte, že tu jsme v zimním období a tak se rozednívá až skoro před osmou a slunce zapadá kolem šesté) a po půl osmé už vyrážíme směr Honolulu a Ala Moana. Dnes totiž využíváme první ze třech dnů, na které máme předplacenou výhodnou Go OAHU CARD, kde v ceně asi 180USD (v té době byl kurz asi 20Kč/1usd ) - kde máme tři dny neomezených aktivit a vstupného. Na dnešek nás čeká plavba katamaránem, tour po Kualoa ranči (místo, kde se natáčí holywoodské trháky uprostřed mocných hor) a také klasický (a ano komerční) havajský večer.


A tak se před devátou naloďujeme na katamarán Makani, kde nás čeká dvouhodinová jizda včetně snídaně ve vodách oceánu kolem Honolulu.


Nejenže vidíme v průzračné vodě želvy, delfíny a habaděj rybek, tak nás čeká i bombastická dvojitá duha - nekonečná a krásně barevná přímo nad oceánem.
Nasedáme kolem jedenácté zase do auta s nezbytnou zastávku v našem oblíbeném Rossu (Ross dress for less - kdo zažil pobyt kdy v USA, tak má pochopení :) - trošku zklamaní a bez nákupu už pak jedem opět směr východní návětrná strana a Kualoa Ranch, kde máme booknuté atrakce: Fishpond Tour, Movie-sites Tour a Jungle Tour a to celé pak zakončíme typickým havajským večerem s večeří a s hula tanci a vyprávěním havajských legend.Fishpond se Vám připomene třeba z filmu 50x a stále poprvé s Drew Barrymore. Movie sites obsahuje již jízdu busem s "jeepovou" úpravou po lokacích, kde se natáčela Godzilla, Jurský park, Hawaii 5-0, Pearl Harbor a bezpočet dalších.

Jungle Tour nás vezme vojenským jeepem opravdu do hor s krásnými výhledy na oceán.

Na Kualoa Ranch už na nás čeká Chris z našeho ubytka a podniká atrakce s námi. Fishpond tour je takové trošku nudnější a pomalejší - žádné dobrodrůžo - ale zase krásné výhledy na Oahu a mocné pohoří Koolou Mountain Range - to Vás dostane!